Arızalanan LPG cihazlarınızı garantili şekilde onarım, tamir ve değişimini gerçekleştiriyoruz.

LPG Beyin Tamiri Nasıl Yapılır Avantajları Nelerdir?

İthal brc landirenzo lovato tartarini prins gibi sıralı sistemlerde yukarda belirtiğimiz arızalar yaşandığında yedek parçası bulunmuyor takılsada düzen tutmuyor denilerek araca yeni beyin veya komple sistem değişimi gibi, maddi çıkar amaçlı işlemler uygulanmaktadır. Özellikle yukarda belirtiğimiz ithal sistemlerde her hangi parça arızası yaşandığında sistem çok eski denilerek müşterinin aracındaki kaliteli sistem sökülerek yerine yerli malzeme takıldığı en çok yaşanan haksız kazan yöntemlerinden biridir.

Bu yapılan yanlış işlemin ana nedeni yedek parça veya tamir takımı değişmek LPG servisi için fazla kar bırakmamasıdır. Basit bir örnekle Brc genius 1200 veya 1500 mb regülatör diyaframında kaçak yaşandığında, servis diyaframı bulunmuyor diyerek 500- 600 tl gibi masraf çıkartarak araca yeni regülatör takmaktadır.  Böylelikle en az 200 tl kar etmiş olacak şayet diyaframı değişmiş olsaydı en fazla 100 tl kazanacaktı ve 10 dakika fazla uğraşacaktı.

Bu sebepten ötürü kısa zamanda çok para kazanman peşinde olan servisler yüzünden ülkemizde günlük binlerce LPG beyin tamiri olmuyor denilerek boşu boşuna değişmekte. LPG beyin tamirinin en büyük avantajı en az paranızın yarı cebinizde kalması ve araç muayenesinde sızdırmazlık raporu gibi harcamalara engel olmasıdır. LPG beyni yerinden sökülüp arızalı olan parçanın değişmesi ile kolayca yapılabilmektedir.